Uniwersytet Dziecięcy

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Strona główna
Aktualności
Informacje organizacyjne
Do poczytania
O Uniwersytecie
Kontakt
Deklaracja dostępności

Poradnia Dietetyczno-Żywieniowa w UPH

zdjęcie przedstawia baner promujący poradnię dietetyczno-żywieniową Zapraszamy do skorzystania z usług Poradni Dietetyczno-Żywieniowej działającej w naszym Uniwersytecie. W Poradni prowadzona jest działalność dydaktyczna, naukowa i usługowa.

Działalność usługowa Poradni obejmuje:
  • prowadzenie edukacji żywieniowej w zakresie zdrowego stylu żywienia
  • prowadzenie poradnictwa dietetyczno - żywieniowego w zakresie diet leczniczych w chorobach dietozależnych
  • prowadzenie działalności profilaktycznej w zakresie zaburzeń odżywiania
 Poradnia wyposażona jest w niezbędny sprzęt aparaturowy umożliwiający:
  • kompleksową i dogłębną ocenę hydratacji oraz stanu odżywienia osób w różnym wieku, osób zarówno zdrowych jak i chorych
  • monitorowanie efektów dietoterapii
  • szacowanie ryzyka wystąpienia chorób zespołu metabolicznego, a więc oceny zdrowotności osób w różnym wieku
Właściwym żywieniem wspomagamy leczenie chorób dietozależnych, m.in. otyłości, miażdżycy, cukrzycy, nadciśnienia, niedoczynności tarczycy, nietolerancji pokarmowych, osteoporozy. Pomagamy również zaplanować prawidłową dietę dla kobiet w ciąży i osób starszych. Dzięki komputerowemu programowi do układania diet i jadłospisów możemy zaplanować i ocenić twój sposób żywienia i wyliczyć wartość odżywczą i skład spożywanej diety oraz zaplanować jadłospis zgodnie z aktualnymi zaleceniami i normami żywienia.

Mamo jadę na kolonie!

zdjęcie przedstawia ludzi na plaży przy brzegu morzaWakacje zbliżają się wielkimi krokami :) Zachęcamy do lektury artykułu o tym jak poznać czy nasze dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd i jak je do tego przygotować. Artykuł pochodzi ze strony internetowej www.edziecko.pl.
"- Chyba osiwieję! Jak ja to przeżyję? - tak o wyjeździe swojego ośmioletniego syna na zieloną szkołę mówiła jego mama, Karolina. Syn Joanny miał 6 lat, kiedy pierwszy raz pojechał na obóz bez rodziców. Ona też bardzo się martwiła. Obie po fakcie stwierdziły, że ich obawy były na wyrost: chłopcy bawili się świetnie, nie mieli nawet czasu zatęsknić. Jednak nie wszystkie dzieci dobrze czują się na wakacjach od rodziców. Co warto wiedzieć zanim zapiszemy dziecko na kolonie?

Czy jest gotowe?
Małgorzata Jankowska, psycholog i terapeuta z Fundacji Zdrowia, Opieki Społecznej i Edukacji oraz PPP w Warszawie, mówi, że nie można wskazać konkretnego wieku, od którego dziecko jest gotowe do samodzielnego wyjazdu na wakacje. To indywidualna kwestia: - Niektóre dzieci mogą mieć pięć lat i chcieć pojechać na obóz, a niektóre dziesięć i wciąż nie być gotowe. Najłatwiej poznać to po tym, czy dziecko wyraża chęć takiego wyjazdu - tłumaczy Jankowska. - To warunek, żeby wyjazd był udany, a rodzic spokojny o dziecko.

Zaprzyjaźnijmy się! Artykuł dr Katarzyny Marciniak-Paprockiej

zdjęcie przedstawia ludzki dłonie

Dzień dobry Państwu!

Podczas Inauguracji Nowego Roku Akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym rozmawialiśmy o bardzo ważnym aspekcie społecznego funkcjonowania – o przyjaźni.
Państwa dzieci podkreśliły znaczenie przyjaźni w życiu człowieka. Podczas naszej rozmowy otrzymaliśmy wielu interesujących informacji.
Mali studenci odpowiadali na trudne pytania:

Kto to jest przyjaciel?
Dzieci powiedziały, że to taka osoba, na którą zawsze można liczyć, której można zaufać, bardzo się ją lubi.

Kogo można nazwać przyjacielem?
Zadaniem małych studentów przyjaciółmi mogą być: koleżanka albo kolega, siostra lub brat, RODZICE, babcia i dziadek, wujek i ciocia!

Po czym można poznać prawdziwą przyjaźń?
Bardzo ważne cechy przyjaźni opisał pan prorektor prof. Zbigniew Karczmarzyk, który powiedział, że przyjaźń możemy poznać po tym, że bardzo długo trwa. Interesujące zdanie wypowiedział pan dyrektor Sylwester Różycki, który uznał, że prawdziwy przyjaciel nigdy nas nie zawiedzie. Rodzice również docenili trwałość, czy też fakt, iż przyjaciel jest zawsze wtedy, kiedy go potrzebujemy. Zdaniem dzieci ważną cechą przyjaźni jest wzajemna pomoc oraz wierność. Choć nie zawsze przyjaciel myśli tak jak my, to zawsze można z nim dojść do porozumienia i zdradzić mu swój sekret.

Kultura w sieci. Artykuł dr Katarzyny Marciniak-Paprockiej

#kulturawsieci #cyberprzemoc #dzieciuczasieprzeznasladowanie


STOP!
Uwaga! zdjęcie przedstawia sygnalizację świetlną
Dzień dobry Państwu.

Dziś chciałabym porozmawiać z Państwem na temat integralnej płaszczyzny, w której funkcjonujemy codziennie i my, i nasze dzieci. Na tym podwórku obowiązują pewne zasady. Wnioski z mojej obserwacji mogą być dla niektórych zadziwiające. Otóż okazuje się, że często to dorośli mają problem z poruszaniem się w tym świecie i to oni sprawiają swoim zachowaniem wiele kłopotów.

Wrzesień czyli przesilenie dziecięce, artykuł dr Katarzyny Marciniak-Paprockiej

zdjęcie przedstawia dzieci jedzące lodyDylematy rodzica

Szanowni Państwo,

Dzień dobry po wakacjach! Właśnie zaczął się wrzesień. Za nami pierwszy tydzień nowego roku szkolnego. To bardzo ważny czas w życiu każdego ucznia i rodzica. Trochę to tak jest, że nowy rok szkolny działa na dzieci tak, jak nowy rok kalendarzowy na nas dorosłych.

Strona 1 z 3

  • pierwsza
  • <
  • 1
  • 2
  • ...
  • >
  • ostatnia

Uniwersytet Dziecięcy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

Małgorzata Bednarczyk
ul. Konarskiego 2, pokój nr 11, 08-110 Siedlce
tel.: 25 643-19-47, od poniedziałku do piątku, godz. 7.30 - 15.30
e-mail: dzieciecy@uph.edu.pl
www: www.dzieciecy.uph.edu.pl
Deklaracja dostępności



   
Copyright © 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.