Do poczytania

26914250 10210047366610545 1323320914 nSzanowni Państwo,

właśnie trwają ferie zimowe. Druga w ciągu roku szkolnego najbardziej wyczekiwana przerwa pomiędzy zajęciami szkolnymi. Przerwa feryjna powinna zostać przeznaczona na odpoczynek od szkoły, lekcji, prac domowych i przygotowywania się do klasówek. Jeśli takowe zadania zostały przez szkołę wyznaczone, postarajmy się, aby zajęły one dziecku jak najmniej czasu i nie spędzały snu z powiek. Te wolne chwile są potrzebne na regenerację, rozrywkę czy zwykłą nudę - czyli na to wszystko, na co nie zawsze mamy czas w trakcie roku szkolnego.

ferie dzieciFerie zimowe w naszym województwie rozpoczynają się 15 stycznia a kończą się 28 stycznia. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszych siedleckich instytucji, które przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji. Oferta pochodzi ze strony internetowej: www.siedlce.pl

SZTUKAferie 2018 w MOK - XIII Zimowe Warsztaty Nie Tylko Artystyczne

Od 15 do 28 stycznia Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach przygotował "SZTUKAferie, czyli XIII Zimowe Warsztaty Nie Tylko Artystyczne". Będą to zajęcia z różnych dziedzin sztuki, adresowane do dzieci i młodzieży pozostających podczas ferii zimowych w mieście.

1 Szanowni Państwo,
Wśród wielu szkolnych przedmiotów to matematyka bardzo często wskazywana jest jako ten, który sprawia uczniom wiele trudności. Faktem jest, że umiejętności matematyczne dziecko nabywa i ćwiczy dużo wcześniej niż podejmuje edukację szkolną. Okazuje się jednak, że usystematyzowanie wiedzy matematycznej w nauce przedmiotu okazuje się dla uczniów kłopotliwe.
Ale od początku...
Dzieci na bardzo wczesnym etapie rozwoju poznają podstawowe kształty, ich umiejscowienie w przestrzeni – czym innym jest zabawa tzw. sorterami, w których zadaniem dziecka jest przyporządkować odpowiedni kształt do odpowiedniego otworu. Następnie uczymy dzieci liczyć – ile masz paluszków, policzmy schody, bawimy się również wielkościami – patrz jak dużo ptaszków, ile chcesz zupki – mało, a lodów – duuużo.

16326583 621284844725132 570390129 oDzień dobry po wakacjach! Cieszę się na kolejne spotkanie z Państwem i zapraszam do lektury.

W XXI wieku zewsząd możemy usłyszeć lub zobaczyć coś co powinniśmy mieć na własność. Reklamy zamieszczone na bilbordach, w gazetach, telewizji, Internecie wskazują ciągle atrakcyjne produkty, które powinien posiadać każdy duży lub mały człowiek. Wiele z nich ma ułatwiać nam życie, ale w efekcie bardzo często pustoszy portfel. Kampanie marketingowe szczególnie na sile przybierają w okresach około świątecznych (Boże Narodzenie, Dzień Dziecka itp.). Przesłanie płynące z ekranu mówi – Musisz mnie mieć! Chcesz być zdrowy, piękny, młody atrakcyjny – po to jestem ja. Chcesz, żeby Twoje dziecko było zdrowe, szczęśliwe – kup mnie!