Aktualności

tytuloweMinionej soboty odbyło się kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym. Zajęcia logopedyczne pt. "Zabawy językowe i językiem" poprowadziła dr hab. Joanna Kuć, prof. uczelni (Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa).

Nasi mali studenci, w trakcie warsztatów, wykonywali ćwiczenia logopedyczne m.in. podniebienia miękkiego, usprawniające język, oddechowe. Dzieci poprzez zabawę ćwiczyły prawidłową mowę oraz dykcję.

Dziękujemy naszym studentom Weronice Tarapacie i Cezaremu Pietrachowiczowi (pedagogika) za pomoc przy organizacji zajęć.
 
Nasze następne spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2020, a poprowadzi je dr Agata Jaździk-Osmólska (Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości).

Fotogaleria:


Przejdź do kolejnych aktualności...

Do poczytania dla rodziców

Poradnia Dietetyczno-Żywieniowa w UPH

dietetykaZapraszamy do skorzystania z usług Poradni Dietetyczno-Żywieniowej działającej w naszym Uniwersytecie. W Poradni prowadzona jest działalność dydaktyczna, naukowa i usługowa.

Działalność usługowa Poradni obejmuje:
  • prowadzenie edukacji żywieniowej w zakresie zdrowego stylu żywienia
  • prowadzenie poradnictwa dietetyczno - żywieniowego w zakresie diet leczniczych w chorobach dietozależnych
  • prowadzenie działalności profilaktycznej w zakresie zaburzeń odżywiania
 Poradnia wyposażona jest w niezbędny sprzęt aparaturowy umożliwiający:
  • kompleksową i dogłębną ocenę hydratacji oraz stanu odżywienia osób w różnym wieku, osób zarówno zdrowych jak i chorych
  • monitorowanie efektów dietoterapii
  • szacowanie ryzyka wystąpienia chorób zespołu metabolicznego, a więc oceny zdrowotności osób w różnym wieku
Właściwym żywieniem wspomagamy leczenie chorób dietozależnych, m.in. otyłości, miażdżycy, cukrzycy, nadciśnienia, niedoczynności tarczycy, nietolerancji pokarmowych, osteoporozy. Pomagamy również zaplanować prawidłową dietę dla kobiet w ciąży i osób starszych. Dzięki komputerowemu programowi do układania diet i jadłospisów możemy zaplanować i ocenić twój sposób żywienia i wyliczyć wartość odżywczą i skład spożywanej diety oraz zaplanować jadłospis zgodnie z aktualnymi zaleceniami i normami żywienia.

Przejdź do kolejnych artykułów...

Partnerzy:
         
logo_prezydent logo_mko
logo tv wschod logo_zycie_siedleckie
logo helios wer.podstawowa 

logo rehmedica
logo bank.mp
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim
logo_iwonex logo bg LOGO MUZEUM