Aktualności

zdjęcie przedstawia dzieci, władze uczelni, rodziców podczas uroczystej inauguracji roku akademickiegoW sobotę, 5 października w auli Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, uroczyście zainaugurowaliśmy dziewiąty już rok akademicki w Uniwersytecie Dziecięcym. Pan prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk prof. uczelni wspólnie z Panem Adamem Skupem dyrektorem delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach wręczyli studentom indeksy oraz birety.
By tradycji stało się zadość, młodzi rekruci powtórzyli słowa: „Ślubuję pilnie i z radością zdobywać wiedzę na Uniwersytecie Dziecięcym". Każdy żak otrzymał teczkę z materiałami piśmienniczymi, które przydadzą się podczas naszych comiesięcznych spotkań, kiedy to będziemy odkrywać świat nauki.

Kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym już 19 października br. Zajęcia pt. "Komunikacja międzygatunkowa" poprowadzi dr inż. Elżbieta Horoszewicz (Instytut Zootechniki i Rybactwa).

Serdecznie dziękujemy studentce Dorocie Poloczek (pedagogika) oraz Annie Adamiak (absolwentka kierunku zarządzanie) za pomoc przy organizacji zajęć w Uniwersytecie Dziecięcym.

Fotogaleria:Przejdź do kolejnych aktualności...

Do poczytania dla rodziców

Poradnia Dietetyczno-Żywieniowa w UPH

zdjęcie przedstawia baner promujący poradnię dietetyczno-żywieniową Zapraszamy do skorzystania z usług Poradni Dietetyczno-Żywieniowej działającej w naszym Uniwersytecie. W Poradni prowadzona jest działalność dydaktyczna, naukowa i usługowa.

Działalność usługowa Poradni obejmuje:
  • prowadzenie edukacji żywieniowej w zakresie zdrowego stylu żywienia
  • prowadzenie poradnictwa dietetyczno - żywieniowego w zakresie diet leczniczych w chorobach dietozależnych
  • prowadzenie działalności profilaktycznej w zakresie zaburzeń odżywiania
 Poradnia wyposażona jest w niezbędny sprzęt aparaturowy umożliwiający:
  • kompleksową i dogłębną ocenę hydratacji oraz stanu odżywienia osób w różnym wieku, osób zarówno zdrowych jak i chorych
  • monitorowanie efektów dietoterapii
  • szacowanie ryzyka wystąpienia chorób zespołu metabolicznego, a więc oceny zdrowotności osób w różnym wieku
Właściwym żywieniem wspomagamy leczenie chorób dietozależnych, m.in. otyłości, miażdżycy, cukrzycy, nadciśnienia, niedoczynności tarczycy, nietolerancji pokarmowych, osteoporozy. Pomagamy również zaplanować prawidłową dietę dla kobiet w ciąży i osób starszych. Dzięki komputerowemu programowi do układania diet i jadłospisów możemy zaplanować i ocenić twój sposób żywienia i wyliczyć wartość odżywczą i skład spożywanej diety oraz zaplanować jadłospis zgodnie z aktualnymi zaleceniami i normami żywienia.

Przejdź do kolejnych artykułów...

Partnerzy:
         
zdjęcie przedstawia logotyp prezydenta miasta Siedlce zdjęcie przedstawia logotyp mazowieckiego kuratora oświaty zdjęcie przedstawia logotyp tv wschód zdjęcie przedstawia logotyp życia siedleckiego
zdjęcie przedstawia logotyp kina helios 

zdjęcie przedstawia logotyp salus rehmedica
zdjęcie przedstawia logotyp powiatowego banku spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim
zdjęcie przedstawia logotyp drukarni iwonex zdjęcie przedstawia logotyp biblioteki głównej UPH zdjęcie przedstawia logotyp muzeum regionalnego w Siedlcach